Ръст на болните от рак на простатата

Броят на заболелите от рак на простатата в Дупница се е увеличил сериозно, като възрастовата граница на пациентите спада. Това коментира местен уролог пред в. „Струма“.

Специалистът твърди, че всеки ден през кабинета му минават пациенти, които се оказват с карцином на простатната жлеза. Допреди година имало по пациент на месец с подобна диагноза. Част от пациентите са на 38-40 години.

„Досега заболели оперирахме в хирургичното отделение на общинската болница в Дупница. С реформата в здравеопазването можем само да проведем изследвания и след това да ги насочим към столични клиники“, казва урологът д-р Тодор Пепелджийски.